Faktid ALOE VERA kohta

Mis on Aloe Vera ?

Aloe Vera`l ehk harilikul aaloel, mida nimetatakse imerohuks, looduslikuks ravivahendiks ja elutaimeks, on veel palju teisi nimetusi, mis on säilinud peaaegu 4000 aasta jooksul, nii kaua on see ravimtaim teeninud inimese heaolu.

Taime iidset ajalugu kinnitava fakti avastas esimesena 1862. aastal George Ebers vanal Egiptuse papüürusel koos mitmete ravimtaimede kirjeldusega, mis pärines aastast 3500 EMA. Hiljem tegid teised uurijad kindalks, et aaloed kasutasid ka vanad Hiina ja India kultuurid. Kreeka ja Rooma arstid, näiteks Dioskordes ja Plinius Vanem, kasutasid samuti aaloed väga efektiivselt. Legendi järgi veenis Aristoteles Aleksander Suurt hõivama Sokotra saart India ookeanis, et kasutada seal rikkalikult kasvavat aaloed oma sõjameeste haavade ravitsemiseks. Egiptuse valitsejannad Nofretete ja Kleopatra hindasid aaloed kõrgelt suurepärase iluravivahendina.

Looduses leiduvast rohkem kui 200-st aaloeliigist on ainult neljal raviomadused. Aloe Barbadensis Miller (tuntud kui Aloe Linne) on kõige efektiivsem. See on ainuke liik, mida võib nimetada Aloe Vera`ks ehk tõsiseks aaloeks.

Aloe Vera on lihav taim, mis kuulub koos sibula, küüslaugu ja spargliga liilialiste sugukonda. Täiskasvanud taime lehtedes oleva segu ja lehtede välispinna mahla võib koguda, konserveerida ja villida. Saadav toode on maksimaalselt sarnane taime naturaalse mahlaga.

Seespidiseks tarvitamiseks mõeldud Aloe Vera geel (mahl) on toidulisand. Aloe geelid võib segada teiste komponentidega ja kasutada kreemi või ihupiimana, mis toidab nahka ja parandab selle kvaliteeti.

Soovitud mõju saavutamiseks peab Aloe Vera olema toote peamine koostisosa.